Zonguldak’ta fırtınada batan geminin kayıp 7 personeli 44 gündür aranıyor

Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisinin kaybolan 7 kişilik mürettebatını arama çalışmaları sürüyor.

Karadeniz Ereğli ilçesinde 19 Kasım 2023’te fırtına nedeniyle mendireğe çarptıktan sonra batan Türk bayraklı “Kafkametler” adlı gemideki kayıp personeli arama çalışmaları 44. gününde devam etti.

Karadan ve denizden gerçekleştirilen arama ve tarama faaliyetlerinde, Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, AFAD görevlileri ile diğer ekipler yer aldı.

Çalışmalara, gemi kazalarına, deniz kirliliğine ve yangınlara karşı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün operasyonel gücünü artıran Nene Hatun Gemisi de katılıyor.

Gemi kurtarma enkaz kaldırma şirketi, Denizcilik Genel Müdürlüğünün kontrolünde arama ve batık geminin enkazını kaldırma çalışmaları yürütüyor.

Bu arada aynı tarihte ikiye bölündükten sonra sürüklenerek karaya oturan Kamerun bayraklı “Pallada” isimli kargo gemisinin söküm çalışmalarına devam ediliyor.

Ne olmuştu?

Rusya’dan İzmir Aliağa Limanı’na yük taşıyan Türk bayraklı “Kafkametler” adlı kuru yük gemisi, 19 Kasım 2023’te Karadeniz Bölgesi’nde etkili olan fırtına nedeniyle Ereğli Limanı’ndan çıkarken askeri bölgedeki mendireğe çarparak batmıştı. Gemideki 12 kişilik Türk mürettebattan 5’inin cansız bedenine ulaşılmıştı.

TIKLAYIN-Yerlikaya’dan Zonguldak’ta batan gemi hakkında açıklama: 7 personeli arama çalışmaları devam edecek

TIKLAYIN – Bakan Yerlikaya, Karadeniz Ereğli’deki yük gemisinin battığını bildirdi: 12 Türk mürettebattan haber yok

TIKLAYIN – Zonguldak’ta batan gemideki haber alınamayan mürettebatın listesi ortaya çıktı

TIKLAYIN – Zonguldak’ta batan gemini üçüncü kaptanı Berke Çamurtaş’ın son mesajları ortaya çıktı; annesine böyle yazmış: Yalan yok, korkuyorum

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir