Redmi K70’in tasarımı neredeyse netleşti

Redmi K70 serisi, bu yılın sonuna doğru piyasaya sürülecek en çok beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Çin lansmanında Lu Weibing, bu serinin lansmanına dair ipuçları vermişti. Ancak şirket bu yeni serinin teknik özellikleri hakkında henüz resmi bir bilgilendirme yapmamış olsa da, geçmişteki sızıntılar ve sertifikalar bazı bilgileri gözler önüne seriyor. Weibo üzerindeki Digital Chat Station isimli duyumcu hesabının paylaştığı bilgilere göre, Redmi K70’in tasarım yönünden Xiaomi 13T’ye benzemesi bekleniyor.

Redmi K70, kare şeklinde bir kamera modülüne sahip olacak ve bu modülde üç arka kamera bulunacak. Telefonun tasarımında plastik yerine cam malzeme kullanılacak. Ek olarak, telefonun çerçevesi tamamen metalden oluşacak, bu da telefonun daha kaliteli ve şık bir yapıya sahip olmasını sağlayacak. Cihazın 5000 mAh kapasiteli bir bataryası olması bekleniyor.

Redmi K70’in tasarımı neredeyse netleşti

Bir süre önce Geekbench’te 23117RK66C model koduyla görülen Redmi K70’in sekiz çekirdekli bir CPU’ya sahip olduğunu biliyoruz. Bu CPU, 1 + 2 + 5 çekirdek konfigürasyonuna sahip ve maksimum 3.19 GHz hızında çalışıyor. Bu bilgiler, yonga setinin Snapdragon 8 Gen 3 olabileceğini düşündürse de, bu konuda kesin bir bilgiye sahip değiliz. Ancak, Redmi K60’da Snapdragon 8 Gen 2’nin bulunduğunu göz önünde bulundurarak, K70’in yeni nesil yonga setiyle geleceğini söylemek yanıltıcı olmayacaktır.

Xiaomi 14’e benzer şekilde, Redmi K70’in de 90W hızlı şarj desteğine sahip olması bekleniyor. Ancak serinin Pro modeli, standart modele göre daha üstün özelliklere sahip olacak ve 120W hızlı şarj desteğiyle gelmesi olası.

Özetle, Redmi K70 serisi, hem tasarım hem de teknik özellikler açısından oldukça iddialı geliyor. Bu yılın sonuna doğru bu serinin tanıtılması ve piyasaya sürülmesi teknoloji severler tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir