Montella, 72 yıl sonra gelen galibiyetin şifresini açıkladı

A Milli Futbol Takımı’mız hazırlık maçında Almanya’yı deplasmanda 3-2 mağlup etti.

Mücadeleden sonra millilerin teknik direktörü Vincenzo Montella önemli açıklamalarda bulundu.

Almanya’da 72 yıl sonra ilk galibiyetlerini aldıklarını vurgulayan Montella, elde edilen bu büyük zaferde oyuncularının sahada milliyetçilik ruhu ile hareket etmelerinin önemine dikkat çekti.

İŞTE MONTELLA’NIN O SÖZLERİ:

“Böyle bir galibiyet aldığımız için gerçekten mutluyum. Almanya’da 72 yıldır kazanamıyorduk. 18 yıldır da yenemiyorduk Almanya’yı. Kazandığımız için gerçekten gururluyum. İnanılmaz güzel bir sonuç aldık. İnsanlarımız için de çok mutluyum. Kendi evimizde gibi oynattılar bizi.”

“Bizim kafamız bir sonraki maçta olacak. Gruptan birinci olarak çıkmak istiyoruz. Bunun için hemen çalışmalara başlayacağız. Ama dediğim gibi, taraftarımıza verdikleri destek için de teşekkür ediyorum.”

“Bütün detaylara baktığınızda, futbolcuların ruhlarına dokunmak en önemlisi. Bizim futbolcuların ruhu da, Türk milletinin ruhuna sahipler. Bu sadece milli takımla alakalı değil, yüzyıllardan beri önde gelen bir ruhtur bu. Biz bunu sahada gösteriyoruz. Çok çalışıyoruz ve hem de kendileri çok iyi uyguluyorlar. Kendi milliyetçilik duygularını yansıtan bir durumumuz var.”

“Teknik ve taktik anlamında, her şeyi bilen ve görebilen oyunculara sahibiz. Asıl fark yaratan takım ruhu ve o milliyetçilik ruhu. Bizim çocuklar, sahada kötü giden anlarda bile ruhlarıyla sahada kendilerini ön plana çıkarabiliyorlar. Çok büyük bir detay bu. Bu milliyetçilik duygularıyla hareket eden futbolcularımla gurur duyuyorum. Çünkü çok önemli bir detay bu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir