Gazze’de ateşkes isteyen İsrailliler gösteri düzenledi

İsrail’in ablukası altındaki Filistin’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını sonlandırmasını ve ateşkes ilan edilmesini isteyen İsrailliler, Tel Aviv’de gösteri düzenledi.

AA’nın haberine göre, başkent Tel Aviv’de önceki haftalarda olduğu gibi İsrail Savunma Bakanlığı binası yakınında toplanan bir grup İsrailli, Gazze’de ateşkes ilan edilmesi çağrısı yaptı.

Gazze Şeridi’ndeki İsrailli esirlerin aileleri, Tel Aviv’de her hafta yakınlarının bir an önce eve dönmesi için gösteri yaparken, bir grup İsrailli de ateşkes çağrısı yapıp Gazze’deki savaşa karşı çıkan gösteriler düzenliyor.

İsrail ile Filistinli gruplar arasında esir takası da yapılmasını isteyen savaş karşıtı göstericiler, İngilizce ve İbranice, “Bir an önce ateşkes”, “Hemen şimdi esir takası” ve “Savaşın kazananı olmaz”, “Hastaneleri bombalamak, suyu kesmek, aç bırakmak, çocukları katletmek kendini savunma hakkı değildir” yazılı pankartlar taşıdı.

Göstericiler, Gazze’de ateşkes ilan edilmesi ve esir takası yapılması yönündeki taleplerini dile getiren sloganlar da attı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir