Artık Kendi Olduğu İçin Mutluluğa Kavuşan Arda Bektaş’ın Geçirdiği “Glow Up”

Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomen isimlerinden bir tanesi Arda Bektaş bildiğiniz gibi. Türkiye’nin ilk erkek makyaj influencerı olan Arda, geçtiğimiz haftalarda cinsiyet değiştirme ameliyatı olduğunu açıkladığı videoyla gündeme gelmişti. TikTok’ta ‘Arkadaşlar glow up böyle geçirilir’ yazdığı videosunu paylaşan Arda’ya binlerce beğeni ve destek mesajı yağdı.

YouTube Türkiye’nin ilk erkek makyaj influencerı olan Arda Bektaş, yıllardır sosyal medyada varlığını göstermeye devam ediyor.

Büyük bir kitlenin kendisini anneannesi ile birlikte çektiği videolardan tanıdığı Bektaş, o dönemler ailesinin de desteği ile makyaj videoları çekmeye devam etti.

Bu süre içerisinde yıllardır hem tarzı, hem de stili son derece değişen Arda, insanların gözlerindeki tabuları tek tek yıkarak kendine yepyeni bir alan inşa etti.

Yedi yıldır sosyal medyada içerik üreticisi olarak serüvenine devam eden Arda Bektaş, bir dönemler büyük eleştirilere ve hakaretlere maruz kalsa da sevdiği işten hiç vazgeçmedi.

Yıllar içerisinde yalnızca kendi değişimi değil, kariyerindeki başarısı da dillerden dillere gezdi.

Makyaj konusundaki başarısı ile önce bir stüdyoda make-up artist olarak çalışmaya başlayan Arda Bektaş, uzun bir süre boyunca Müberya Sağlam ile ortak çalıştı.

Değişiminden sıklıkla bahsedilen Arda Bektaş, geçtiğimiz aylarda sokak ortasında şiddet gördüğü haberiyle gündeme gelmişti.

Olay hakkında sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımlarda bulunan Bektaş, kendisini Furkan Çağman’ın darp ettiğini duyurmuştu.

Bir diğer yandan TikTok üzerinde sık sık içerik paylaşımı yapan Arda, üst üste estetik operasyonlar geçirmeye başlamıştı.

Bu süreçleri de yine TikTok’ta gayet açık bir şekilde paylaşmaya, hatta bu konuda esprili içerikler üretmeye devam ediyordu.

Hatırlarsanız ameliyat sürecinden sonra geçtiğimiz haftalarda babasını aradığı ve cinsiyet değiştirme operasyonu geçirdiğini ağlayarak anlattığı bir video paylaşmıştı.

Mental açıdan son derece zorlandığı görülen videoda babasıyla konuşurken gözyaşlarına boğlan Arda Bektaş’a destek mesajları yağmıştı. Tabii ailesinden de olumsuz bir geri dönüş almaması ile her şey daha da şeffaf bir hale gelmeye başladı.

Bu paylaşımı sonrası bir de Kadıköy’de açmış olduğu makyaj stüdyosunun duyurusunu yaptı.

TikTok ve Instagram’dan kendisine gelen ‘Adını değiştirecek misin?’ sorularına ise ‘Benim adım artık markalaştı. Ayrıca yurt dışı işlerim de var. Adımı değiştirirsem her şeyimi değiştirmek zorunda kalırım. Arda unisex bir isim.’ şeklinde cevap verdi.

Açık yüreklilikle değişimini paylaşan Arda Bektaş, YouTube’a başladığı ilk haliyle şimdiki halini bir video editi haline getirip “Arkadaşlar glow up böyle geçirilir” dedi.

Açıklamaya da ‘Gerçekten iyi ki ?❤️’ yazdı.

İşte o video:

Gelen yorumlar ise birbirinden şahane.

Videoyu gören herkes Arda Bektaş’ı destekleyen yorumlarda bulundu.

??

??

??

??

??

??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir