Kahramanmaraş’ta bir ailenin zorlu kurtuluşu… 4’üncü kattan iple kurtuldular

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 1 ay geçti. 

Yıkıcı deprem geriye buruk hikayeler bıraktı. 

Vatandaşların verdiği yaşam mücadelesi hayrete düşürüyor. 

Kahramanmaraş’ta, Zeliha Demir ile kızları 23 yaşındaki Hülya ve 12 yaşındaki Medine Demir’in oturduğu 4 katlı binanın ilk katı yıkıldı. 

Evde mahsur kalan aile kurtuluş yolları aradı. 

Kabloyu ip gibi bağladılar

Binadan çıkmak için çözüm arayan Demir ile 2 kızı, balkon demirine internet kablosu bağladı. Demir ile kızları, kabloyu ip gibi kullanarak binadan çıkmayı başardı.

“Sözün bittiği dedikleri yerdeyiz”

4 katlı binanın 3’üncü katında oturduğunu belirten Zeliha Demir şu şekilde konuştu: 

O anlar, anlatılmıyor; çok kötüydü. 2 kızım ile balkona çıktık. İnternet kablosu ile kızlarımı aşağıya sallandırdım, sonra kendim indim.

Ev sallanmaya devam ettiği sırada, çocuklarımı aşağıya sarkıttım. Binamız büyük hasar gördü, 2 komşumuz vefat etti. Sözün bittiği dedikleri yerdeyiz. Şu anda bulduğum yer nereyse, orada yatıp kalkıyorum.

Başımı sokacak bir yer arıyorum. Başımı sokacak bir yer bulursam; işime devam edip, çocuklarımı yanıma alacağım. Başka da bir amacım yok.

“O anda gerçekleşen afeti tarif edemiyorum”

Deprem anında çalıştığını söyleyen Zeliha Demir’in 48 yaşındaki eşi Hayri Demir de şu ifadeleri kullandı: 

Eşim ve 2 çocuğum evdeydi. O anda gerçekleşen afeti tarif edemiyorum. Onları görünce sadece sevindim; sağ salim gördüğüm için çok mutlu oldum. Şu anda sığınabileceğimiz yerlerde kalıyoruz.

Sıraya alındık, çadır çıkmasını bekliyoruz.

Çadır ayarlayabilirsek, işimizde çalışarak hayat mücadelesine devam edeceğiz. Tek düşüncemiz, bu. Sadece sığınacak bir çadırımız olsun. Başka bir şey istemiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir