İmamoğlu’ndan Erdoğan’ın Para Dağıtmasına: “Çocuklara Diyorum ki Bu Şekilde Para Dağıtandan Harçlık Alınmaz”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu memleketi Trabzon’da Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Millet Buluşması’na katıldı. İmamoğlu, AFAD’ın dün attığı fırtına uyarısını ‘Bugün 13. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu fırtınası var” diye tiye aldı. Ayrıca İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın para dağıtmasıyla ilgili ‘çocuklara diyorum ki bu şekilde para dağıtandan harçlık alınmaz’ diye konuştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Trabzon’da düzenlenen ‘Millet Buluşması’na katıldı. Kılıçdaroğlu’na, Trabzon ziyareti sırasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da eşlik etti.

İmamoğlu, Trabzon Atatürk Meydanı’nı dolduran yurttaşlara hitap ederken şunları söyledi:

‘Trabzon’un bu canım meydanında nice tarihler yazılmıştır. Bugün de bir tarih yazacağız. Bugün buradayım, ama yalnız gelmedim. Bugün, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile geldim.

Bugün buradayız. Tevazu sahibi bir iktidarın inşası için buradayız. Çok değerli Genel Başkan’ım, işte bu tevazuyu hayat boyu taşıyan; hukuktan, adaletten milim sapmadan memleketi için canını ortaya koyan ve her zaman doğrudan yana olan 13. Cumhurbaşkanı’mız olacak’

“Biz böyle biliyoruz. Öbür türlüsü insanı rencide eder. Veren eli alan el görmeyecek. Parayı göstermek ayıptır”

“Ben, Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği Trabzon’da doğdum, Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği İstanbul’da büyükşehir belediye başkanı oldum”

‘Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Niye biliyor musunuz? Beni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmam konusunda, sağlıklı düşünerek, sağlıklı tartışarak İstanbul’a aday yaptığı için teşekkür ediyorum kendisine. İstanbul tarihinde ilk kez bir Trabzonlu belediye başkanı var. Ben, Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği Trabzon’da doğdum, Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği İstanbul’da büyükşehir belediye başkanı oldum’

“Uydurma davayla Trabzonlu Ekrem İmamoğlu’nu oradan indirmeye kalktılar”

‘Bunlar, uydurma davayla Trabzonlu Ekrem İmamoğlu’nu oradan indirmeye kalktılar. Ekrem İmamoğlu’nun arkasında koskoca Trabzon var, Karadeniz var, Türkiye var. ‘İstanbul’u kaybeden, Türkiye’yi kaybeder’ dediler. Biz demedik. ‘İstanbul’u kazanan, Türkiye’yi kazanır’ dediler. Onu da biz demedik.

Artık bir avuç insanın kazanma dönemi bitti. Artık 86 milyon milletin kazanma dönemi başlıyor. Birleşerek kazanacağız. Ayrışmak yok, birliğin gücüyle kazanacağız. Sevgili gençler; sizden tam destek istiyoruz. Sizlerle beraber, her şeyin çok güzel olacağı bir dönemi başlatmak istiyoruz’

“Bugün, 13. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu fırtınası var”

‘Dün AFAD’ın bir mesajı bana ulaştı. Yahu güzel AFAD, kıymetli AFAD; memleketimin acı yaşanmış bölgesindeyiz, orada gel bizimle iş birliğiyle yap. Ama bari, milleti oradan aldattın, Trabzon’da aldatma. Şimdi bir mesaj okuyacağım; ‘Meteoroloji’ye göre yarın Trabzon’da kuvvetli fırtına bekleniyor’. Burası doğru. Diyor ki ‘Ağaç, direk ve çatı uçması, hatta baca gazı zehirlenmesi olabilir’. Yahu biz Temel fıkrası anlatırız ama bizim fıkralarımız zekice olur, böyle aptalca olmaz. Ama bir konuda tutturdular. Bugün Trabzon’da, Karadeniz’de fırtına var. Onun adı Trabzonspor’dur. Ama bugün, 13. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu fırtınası var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir