Bursasporlu taraftar grubu Teksas, milli maça gitmeyeceğini açıkladı, ‘Başka kapıya’ dedi

TFF 2. Lig ekiplerinden Bursaspor’un en büyük taraftar gruplarından biri olan Teksas, 28 Mart Salı günü Bursa’da oynanacak Türkiye-Hırvatistan maçına gitmeyeceğini açıkladı.

Kararın gerekçesi, Amedspor maçındaki saldırılar sebebiyle kulübe verilen ceza olarak gösterildi, TFF’nin işbirliği talebi için “Başka kapıya” denildi.

Taraftar grubunun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Amedspor maçı yüzünden verilen cezalar için “saçma, ölçüsüz, ağır” ifadeleri kullanıldı. Teksas grubu açıklamasında “Biz, bu TFF yönetimi ile en ufak diyaloğu reddediyoruz.(…) biz Teksaslılar milli maçta tribünde de olmayız, olmayacağız. Başka kapıya” sözlerine yer verdi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri kapsamında 28 Mart Salı günü Bursa’daki Timsah Arena’da Hırvatistan ile karşılaşacak.

Ne olmuştu?

5 Mart’taki Bursaspor-Amedspor maçında ırkçı saldırı yaşandı. Maçtan önceki gece Amedsporlu futbolcuların kaldığı otelin önünde başlayan olaylar maç sırasında da devam etti. Amedsporlu futbolculara saldırıldığı ve sahaya birçok yabancı madde atıldığı maç birçok kez durdu. Tribünlerde, faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen ‘Beyaz Toros’ ve ‘Yeşil’ posterleri açıldı. Irkçı saldırıların ardından Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama cezası verildi. Tribünlerde yer alan ve olaylara karıştığı tespit edilen bazı kişiler hakkında gözaltı işlemleri uygulandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir