250 milyon lira yatırımla konut sektörüne girdi

Buna göre firmanın ilk projesi, Düzce’nin Akçakoca ilçesinde 250 milyon liralık yatırımla hayata geçirilecek Akçakoca Kalekoyu olacak. Son yıllarda birçok arsa yatırımı yaptıklarını söyleyen Optimal Pro Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Özdemir, gayrimenkul sektörünün önünün açık olduğunu ve bu nedenle de geliştirme alanında da olmak istediklerini ifade etti.

KONUM AVANTAJI

Özdemir, ilk yatırımlarında neden Düzce’yi tercih ettiklerini şöyle açıkladı: “Düzce Akçakoca; Türkiye’deki çölleşme olasılığının en düşük olduğu yer olarak raporlarda yer aldı. Aynı zamanda sayılı mavi bayraklı plajlara yürüme mesafesinde bulunuyor. Ulaşım açısından da çok merkezi bir konumda. Hem Ankara hem İstanbul’a ortalama 2 saat mesafede yer alıyor. Ankara’nın denize en yakın noktası konumunda. Akçakoca’ya yaz aylarında günlük 40 bin araç geliyor. Hem yazlık hem de yatırım olarak düşünenlere hitap edeceğiz. Ankara ve Bolu’dan ciddi talep çekeceğimizi düşünüyoruz.”

YENİ PROJELER YOLDA

Arsa yatırımları olduğunu ve konut üretmeye devam edeceklerini dile getiren Özdemir, şöyle konuştu: “Yine Akçakoca bölgesinde arsalarımız bulunuyor. Bir sonraki projemizi kendi sahili de bulunan bir arsamızda gerçekleştireceğiz. İstanbul’da ise Çekmeköy bölgesinde projemiz olacak. İstanbul’a 2024 yılında giriş yapmayı planlıyoruz.” Projeleri hakkında da bilgi veren Özdemir, “Akçakoca Kalekoyu’nda 107 daire ve 7 villa yer alıyor. Fiyatlarımızı lansmana özel olarak metrekare başına 22-28 bin lira seviyesinde tuttuk. Ayrıca projemizde enerji verimliliğini de ön planda tutarak ortak alan giderlerinde tasarruf sağlayacağız. Böylece aidatlar makul seviyede kalacak” dedi.

DEPREM SONRASI EK ÖNLEM

DEPREM alanında yazdığı teknik makale ile Fransa Yapı Onarım Konferansı ve İngiltere İnşaat Mühendisleri Odası tarafından ödüllendirildiğini söyleyen Burhan Özdemir, “Deprem sonrasında İstanbul, göç vermeye başladı. Biz de projenin lansmanını 7 Şubat günü yapacaktık. Ancak yaşanan deprem felaketi sonrasında ek önlemler aldık. Örneğin zeminimiz kaya olmasına rağmen 1 sınıf daha düşüğünü düşünerek projelendirmemizi yaptık. Ek perdeler yaptık, kesitlerimiz büyüdü. Ruhsat tadillerimizi de yaparak, projemizin temellerini geçtiğimiz günlerde attık” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir